Krem dla duszy

Alina | Ogolna | 2008-03-30, 21:11

Dzisiaj robiłam porządki ze starymi magazynami. Kupuję ich coraz mniej, ale kolekcja z lat ubiegłych zalegała na kilku półkach. Ale kto trzyma w domu stare magazyny? Znam kilku takich... ale ich oszczędzę. I oni i ja mamy ten sam problem. Zwyczajnie żal wyrzucić. A może jeszcze kiedyś zajrzę do Billboardu z 1992 roku, żeby sprawdzić, co było na topie w Stanach. Z pewnością najdzie mnie jeszcze ochota, żeby przeczytać wywiad zamieszczony 10 lat temu, w Rolling Stone, z Jacobem Dylanem, wtedy leaderem The Wallflowers, a za chwilę solo artystą (polecam). A ten wyblakły magazyn Q z najważniejszym wywiadem z Eltonem Johnem, w którym po raz pierwszy publicznie wyznał wszystkie swoje słabości ma jak nic wartość historyczną. Oj Dragan, jak nie zajrzałaś do nich przez ostatnie 5 lat to już tam nie zajrzysz.
(Dalej…)

Co za korek

Alina | Ogolna | 2008-03-25, 19:07

Lubimy rekordy, prawda?! Dzisiaj rano padł w Holandii kolejny rekord długości korków na autostradzie. Gdy przeciętnie taki 'sumujący' wszystkie korki w kraju wynosi około 150 km tak dzisiaj miał serpentynową długość i osiągnął ponad 880 km. Ale nie był najdłuższy w historii tego kraju. W lutym 1999 roku wyniósł 975 km i jest do dzisiaj tutejszym rekordzistą. Powód marcowych kłopotów na autostradach? Oblodzenie i nagłe opady śniegu..
(Dalej…)

Wielkanoc w Amsterdamie

Alina | Ogolna | 2008-03-24, 18:45

Mam usprawiedliwienie. Ponownie podróżowałam i na Wielkanoc wylądowałam w Amsterdamie. Stąd brak nowych wpisów. Dobre usprawiedliwienie? No pewnie. Gorzej z obiecanym sobie gimnastykowaniem... ach, zawsze coś, zawsze coś. Za każdym razem, gdy wracam do Amsterdamu z naszej leśnej rezydencji muszę się przyzwyczaić do innego świata. Skok cywilizacyjny jest wciąż duży i aklimatyzacja trwa zwykle kilka dni, a wiadomo, że im człowiek dojrzalszy tym okres adaptacji minimalnie się wydłuża. Oczywiście po paru dniach wydaje mi się, że nigdy stąd nie wyjeżdżałam, ale to dopiero po paru dniach. Tym razem nie było specjalnych skoków pogodowych, bo z zimna wjechałam w zimno. Aura podobna do tej w Polsce tylko lepiej przez meteorologów przewidywana.
(Dalej…)

Nareszcie...

Alina | Ogolna | 2008-03-16, 15:57

To chyba czas wyznaczyć sobie jakąś pokutę za to milczenie na stronie. Od dzisiaj przez miesiąc mam pisać dwa razy w tygodniu. I tyle samo razy się gimnastykować, niby za karę, ale przecież z korzyścią dla kondycji. Takie dwa w jednym:) Marek chodzi na ćwiczenia rehabilitacyjne i mówi, że doświadcza zupełnie nowych 'naciągań. Instruktor pokazuje mu figury, które uruchamiają mięśnie do tej pory zupełnie nieużywane. Takich mięśni to ja mam całą listę i każdy pewnie też nie miałby problemów ze wskazaniem ich u siebie. Chociaż byłam kiedyś elastyczna i gibka to wciąż, pomimo wielu zaniedbań, w przeciwieństwie do Marka, mogę piętą dotknąć pośladków lub głową kolan.
(Dalej…)

Alina Dragan RSS Feed

© 2007 Alina Dragan. All rights reserved worldwide.